Klinika DPF
Mój Prąd 3.0 - Green Energy Zone

Mój Prąd 3.0

  Kontynuacja programu Mój Prąd w 2021 roku.  Oto nowe założenia programu. Kto i ile pieniędzy może otrzymać?

Rządowy Program Mój Prąd 3.0 

1 lipca 2021 – 22 grudnia 2021

Mój Prąd” to program, który dotychczas umożliwił uruchomić około 200 000 instalacji fotowoltaicznych i pomógł zaoszczędzić Polakom na rachunkach za prąd.
Wszystko za sprawą instalacji fotowoltaicznej, która pozyskuje energię słoneczną.

Jak złożyć wniosek i jakie warunki trzeba spełnić żeby otrzymać dofinansowanie? Kto może się o nie starać? Czy można to zrobić online? Jakie dokumenty należy dołączyć do wniosku? Ile pieniędzy można otrzymać?. Na te pytania odpowiadamy poniżej.

Mój Prąd – Kto może otrzymać dofinansowanie?

O dotację mogą się starać osoby fizyczne wytwarzające energię elektryczną w mikroinstalacji fotowoltaicznej o wielkości od 2 do 10 kW, wyłącznie na własne potrzeby, które mają zawartą umowę kompleksową regulującą kwestie związane z wprowadzeniem do sieci energii elektrycznej wytworzonej w mikroinstalacji.

Nie podlegają dofinansowaniu projekty polegające na zwiększeniu mocy już istniejącej instalacji fotowoltaicznej.

O dotacje Mój Prąd nie mogą ubiegać się firmy.

Program skierowany jest do osób, które dotychczas nie otrzymały wsparcia w ramach jakiegokolwiek programu dofinansowań do instalacji fotowoltaicznych ( w tym programu Czyste Powietrze ). Beneficjenci czyli korzystający z poprzednich programów tego typu nie będą mogli składać wniosków.

 

Mój Prąd – Czy ma znaczenie data poniesionych wydatków? Jakie są ramy czasowe w których można składać wnioski?

Aby móc się starać o dofinansowanie w naborze Mój Prąd 3.0 wszystkie koszty muszą zostać poniesione od 01.02.2020 r. do 31.12.2023 r.

Oznacza to, że o dotację mogą ubiegać się osoby, które poniosły wydatki na instalację fotowoltaiczną od dnia 01.02.2020 r., które jeszcze nie składały wniosków w programie, ich wnioski zostały odrzucone ze względów formalnych ( błędne wypełnienie wniosku) lub złożyły je w trakcie przerwy między pierwszym i drugim naborem. 

Wnioski złożone pomiędzy naborami były odrzucane automatycznie, jednak można ubiegać się ponownie o dotację w trakcie trwania kolejnego naboru czyli po 1.07. 2021 r.

 

 

 

Mój Prąd – Ile pieniędzy można otrzymać?

W poprzednim naborze w ramach programu osoba fizyczna mogła otrzymać dotację pokrywającą do 50% kosztów kwalifikowanych instalacji fotowoltaicznej, jednak nie więcej niż 5000 zł.

W naborze 3.0, który rusza 1 lipca jest to dofinansowanie w formie dotacji do 50% kosztów kwalifikowanych mikroinstalacji wchodzącej w skład przedsięwzięcia nie więcej niż 3 000 zł na jedno przedsięwzięcie.

Koszty kwalifikowane to zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej. Wg oficjalnych doniesień NFOŚiGW do tej listy od przyszłego naboru dołączą jeszcze “dodatkowe elementy służące autokonsumpcji wytworzonej energii elektrycznej”. Być może chodzi o magazyny energii, pompy ciepła czy też punkty ładowania samochodów elektrycznych, które znajdują się w ofercie Green Energy Zone.

Wszystkie te koszty muszą zostać poniesione od 01.02.2020 r. do 31.12.2023 r.

Mój Prąd – Jak złożyć wniosek do programu?

O dopłatę można wnioskować korzystając z  dwóch rozwiązań:

-wniosek elektroniczny można złożyć przy użyciu podpisu zaufanego lub e-dowodu na stronie www.mojprad.gov.pl

– można również złożyć wniosek elektroniczny na na podstawie udzielonego pełnomocnictwa.

UWAGA

Nie ma możliwości złożenia wniosku w wersji papierowej bezpośrednio przez Beneficjenta.

Jeśli potrzebujesz pomocy w złożeniu wniosku, możesz skontaktować się z naszym doradcą, doradzi jak to zrobić:

(+48) 14 692 82 11

biuro@greenenergy.pl

 

 

Mój Prąd – Jakie dokumenty należy dołączyć do wniosku w ramach programu „Mój Prąd”?

Osoby zainteresowane dopłatą do instalacji fotowoltaicznej powinny do wniosku dołączyć następujące dokumenty:

Kopię faktury poświadczającej dostawę i montaż instalacji.

Dowód opłacenia faktury bądź oświadczenie zrealizowania zapłaty

Zaświadczenie operatora sieci dystrybucyjnej elektroenergetycznej (OSD), zarządzającego siecią, do której przyłączona została mikroinstalacja fotowoltaiczna, czyli potwierdzenie montażu licznika wraz z numerem Punktu Poboru Mocy.

Podpisaną klauzulę informacyjną stworzoną dla wnioskodawców Programu priorytetowego „Mój Prąd” w związku z RODO.

Oświadczenie o samodzielnym montażu instalacji, w przypadku gdy instalacja została zamontowana samodzielnie.

 

W celu zaczerpnięcia dodatkowych informacji w związku z III edycją programu „Mój Prąd” dla wnioskodawców został przygotowany specjalny serwis internetowy: https://mojprad.gov.pl/.

 

 

Czy skorzystanie z ulgi inwestycyjnej 25% od podatku rolnego wyklucza udział w programie Mój Prąd?

W przypadku skorzystania z ulgi rolnej nie można wystąpić o dofinansowanie z programu Mój Prąd.

Na podstawie art. 13 ust. 1 ustawy z dnia 15 listopada 1984 r. o podatku rolnym ulga inwestycyjna nie przysługuje jeżeli wydatki poniesione na budowę instalacji fotowoltaicznej zostały sfinansowane preferencyjnymi kredytami, pożyczkami czy dotacjami pochodzącymi ze środków publicznych.

 

 

Zapowiedź Programu Mój Prąd 4.0

W kolejnym planowanym naborze wniosków w Programie Priorytetowym „Mój Prąd” w roku 2022 przewidziane jest rozszerzenie dofinansowania o dodatkowe komponenty z zakresu magazynowania energii co uwzględni zmiany w regulacjach, w których przewidywane jest odejście od systemu opustów na rzecz prosumenta – aktywnego uczestnika rynku energii, który będzie dysponował prawem do sprzedaży wytworzonej przez siebie energii.

 

Uwaga: w poprzednim naborze pula dotacji wyczerpała się przed czasem, pomimo dodatkowych 100 milionów złotych wsparcia z NFOŚiGW, więc wniosek o dofinansowanie na fotowoltaikę warto złożyć w pierwszym możliwym terminie.

Skontaktuj się z nami

Skontaktuj się ze specjalistą od zielonej energii  aby otrzymać darmową wycenę instalacji. Nasi doradcy chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania dotyczące aspektów formalnych, prawnych, a także technicznych Twojego przyszłego projektu.

Nasze referencje

Opinie naszych zadowolonych klientów są naszą najlepszą wizytówką. Zaufaj nam i Ty, a przekonasz się, że fotowoltaika od Green Energy to najlepszy wybór.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z realizacji naszej elektrowni i współpracą z greenem. Bardzo dobry kontakt z opiekunem, pomocny nawet po zakończeniu montażu, wszystko wyjaśnił, pomógł przy dotacji. Polecamy !

Anna K.

Instalacja Fotowoltaiczna 4,950 kW

Mogę polecić Green Energy z czystym sumieniem. Nie byłem pewien wielu kwestii ale doradca wszystko cierpliwie wyjaśnił, i wiem, że mam najlepiej dobrana instalację. Technicznie sztos, porządnie i bez żadnych problemów.

Norbert L.

Instalacja Fotowoltaiczna 7,14 kW

Bardzo dobra ekipa instalatorów. Sprzęt najlepszy, taki jak chciałem, zrobili w miesiąc i już mam zgłoszoną instalację i wymieniony licznik. Rewelacja , zero uwag.

Wojciech J.

Instalacja Fotowoltaiczna 9,86 kW

Profesjonaliści.

Jan R.

Instalacja Fotowoltaiczna 30,2 kW

Długo z mężem rozważaliśmy zakup instalacji fotowoltaicznej. Spotykaliśmy się wielokrotnie z doradcami różnych firm ale dopiero doradca z Green Energy przekonal nas do siebie swoją pomocną postawą, cierpliwością i szczerością. Dziękujemy Green Energy!

Ewelina i Ryszard W.

Instalacja Fotowoltaiczna 7,035 kW

Bardzo profesjonalnie wykonana usługa od początku do końca. Widziałem wiele instalacji fotowoltaicznych ale moja jest najładniejsza. Sąsiedzi przychodzą i pytają kto ją wykonał. Polecam firmę i instalatorów!

Radek L.

Instalacja Fotowoltaiczna 9,715 kW

Doradca Green Energy był jedynym, który wyczerpująco odpowiedział na wszystkie moje pytania. Wielki plus! Mam mały dach, ale dzięki doborze modułów o większej mocy instalacja jest taka jaka miała być. Polecam Green Energy.

Wiesław U.

Instalacja Fotowoltaiczna 7,290 kW

Jesteśmy bardzo podekscytowani naszą nową instalcją. Dziękujemy za profesjonalną obługę.

Ola i Marek K.

Instalacja Fotowoltaiczna 7,260 kW

Skontaktuj się z nami

Media Społecznościowe