Klinika DPF
Dotacja do OZE dla mieszkańców Tarnowa - nawet do 6000 zł na fotowoltaikę - Green Energy Zone

Dotacja do OZE dla mieszkańców Tarnowa – nawet do 6000 zł na fotowoltaikę

22 stycznia, 2021

Już od kilkunastu lat władze miejskie Tarnowa starają się zmniejszyć emisję zanieczyszczeń i dofinansowują mieszkańcom wymianę pieców węglowych na ogrzewanie ekologiczne oraz instalowanie mikroinstalacji OZE (kolektorów słonecznych i ogniw fotowoltaicznych).

Zasady  udzielania dotacji określa Regulamin udzielania dotacji celowej z budżetu Gminy Miasta Tarnowa na dofinansowanie kosztów inwestycji związanej ze zmianą systemu ogrzewania lub wykorzystaniem odnawialnego źródła energii uchwalony uchwałą Rady Miejskiej w Tarnowie.

Dofinansowanie można uzyskać na inwestycje realizowane na terenie Tarnowa. Na zastąpienie ogrzewania węglowego i zainstalowanie nowego ekologicznego źródła ciepła maksymalna dotacja może wynieść 5000 zł; na zainstalowanie słonecznego systemu grzewczego (paneli słonecznych) do ogrzewania wody dotacja może wynieść maksymalnie 4000 zł; na zainstalowanie systemu (ogniwa) fotowoltaicznego do produkcji energii elektrycznej można otrzymać dotację do 6000 zł.

Warunkiem skorzystania z dotacji jest m.in. nieprowadzenie działalności gospodarczej w nieruchomości, gdzie dokonywana jest zmiana ogrzewania lub mają być montowane odnawialne źródła energii. Dodatkowo w przypadku ubiegania się do dotację na mikroinstalację OZE konieczne jest posiadanie ogrzewania ekologicznego (nie na paliwo stałe) a dach, na którym instalowane będą urządzenia nie może zwierać elementów azbestowych.

Przed przystąpieniem do realizacji inwestycji, beneficjent musi podpisać umowę dotacji.

Szczegółowe zasady funkcjonowania programu dofinansowania określa regulamin dotacji. Skontaktuj się z naszym doradcą aby dowiedzieć się więcej.

Źródło: Urząd Miasta Tarnowa

 

Powiązane posty

FOTOWOLTAIKA – CZY TO SIĘ TERAZ OPŁACA?

FOTOWOLTAIKA – CZY TO SIĘ TERAZ OPŁACA?

Lato w pełni, a to oznacza większy potencjał słońca do zasilania własnych paneli słonecznych i produkowania własnej energii! Czekaj… jeszcze nie przeszedłeś na energię słoneczną? W takim razie nadszedł najlepszy moment - wszystko, co musisz zrobić, to w końcu podjąć...

Komentarze

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skontaktuj się z nami

Media Społecznościowe