Klinika DPF
Farma fotowoltaiczna z Green Energy - To się opłaca. - Green Energy Zone

Farma fotowoltaiczna z Green Energy – To się opłaca.

9 lutego, 2021

Elektrownia fotowoltaiczna, zwana też parkiem fotowoltaicznym, farmą słoneczną lub fotowoltaiczną to wielkoskalowy system fotowoltaiczny, przeznaczony do dostarczania energii elektrycznej do sieci energetycznej.

W Green Energy zapewniamy kompleksową obsługę w zakresie projektowania i realizacji wielkopowierzchniowych elektrowni fotowoltaicznych na terenie całego kraju.

Farmy słoneczne są drugim największym sektorem polskiego rynku fotowoltaicznego. W 2019 roku zanotowały one przyrost mocy o około 300 MW. Obecnie farmy fotowoltaiczne stanowią około 20% całkowitej mocy zainstalowanej w Polsce.

Farmy fotowoltaiczne to duże instalacje, które stawia się najczęściej na gruncie. Na farmie fotowoltaicznej można zarabiać poprzez zainwestowanie w budowę takiej farmy i późniejszą sprzedaż prądu. Dla właścicieli farm przewidywana jest pomoc od państwa w postaci aukcji OZE.

Rynek farm fotowoltaicznych obejmuje duże instalacje fotowoltaiczne, czyli takie o mocy od około 1 MW do niekiedy kilkuset MW. Farmy fotowoltaiczne pracują jako elektrownie zawodowe, sprzedając energię elektryczną do sieci lub bezpośrednio do odbiorcy.

Obecnie nadal głównym motorem napędowym rynku farm fotowoltaicznych, szczególnie tych o mocy około 1 MW, są aukcje OZE. Aukcje ogłasza i przeprowadza, a następnie rozstrzyga Urząd Regulacji Energetyki (URE).

Warunkiem przeprowadzenia aukcji jest podanie przed ministerstwo właściwe ds. energetyki maksymalnej ilości energii możliwej do sprzedania w danym koszyku aukcyjnym oraz cen referencyjnych. Cena referencyjna to maksymalna możliwa cena, na jaką uczestnik aukcji może złożyć ofertę.

Aby wziąć udział w aukcji inwestor musi uzyskać zaświadczenie o dopuszczeniu do aukcji, które wydaje URE.

Projekt, z którym inwestor ma zamiar wystartować w aukcji musi posiadać między innymi:

  • Warunki przyłączenia do sieci lub umowę o przyłączenie.
  • Ważne pozwolenie na budowę.
  • Schemat instalacji OZE.
  • Harmonogram rzeczowo-finansowy.

To właśnie w tym procesie inwestycyjnym wspieramy naszych inwestorów.

 Warto również pamiętać o tym że teren pod farmę fotowoltaiczną powinien:

  • Mieć powierzchnię 2 ha lub większą – jest to minimalna wielkość działki, którą zajmie instalacja.
  • Posiadać IV klasę gruntu, lub niższą.
  • Być płaski lub skierowany na południe.
  • Nie być zacieniony – oznacza to, że  w okolicy nie mogą znajdować się wysokie drzewa i budynki.
  • Znajdować się stosunkowo blisko sieci energetycznej.
  • Posiadać dojazd.

W Green Energy specjalizujemy się w budowie farm fotowoltaicznych. Jeśli jesteś zainteresowany tym tematem to skontaktuj się z nami a nasz specjalista odpowie na wszelkie Twoje pytania i udzieli niezbędnych informacji.

Po więcej informacji napisz do nas: biuro@greenenergy.pl lub zadzwoń : +48 692 82 11

 

Powiązane posty

FOTOWOLTAIKA – CZY TO SIĘ TERAZ OPŁACA?

FOTOWOLTAIKA – CZY TO SIĘ TERAZ OPŁACA?

Lato w pełni, a to oznacza większy potencjał słońca do zasilania własnych paneli słonecznych i produkowania własnej energii! Czekaj… jeszcze nie przeszedłeś na energię słoneczną? W takim razie nadszedł najlepszy moment - wszystko, co musisz zrobić, to w końcu podjąć...

Fotowoltaika z Kartą Dużej Rodziny.

Fotowoltaika z Kartą Dużej Rodziny.

Posiadanie dużej rodziny to ogromne szczęście. Rodzina to siła. Duża rodzina to dużo miłości i wsparcia. Dużo zabawy i wspólnie spędzonych chwil. Wspólne gotowanie, oglądanie razem ulubionych programów, granie w gry czy wieczorne odrabianie lekcji. Wszystko to daje...

Komentarze

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skontaktuj się z nami

Media Społecznościowe