Klinika DPF
OD 29 LIPCA WSZYSCY ŻYJEMY NA KREDYT CZYLI DLACZEGO FOTOWOLTAIKA JEST NAM POTRZEBNA? - Green Energy Zone

OD 29 LIPCA WSZYSCY ŻYJEMY NA KREDYT CZYLI DLACZEGO FOTOWOLTAIKA JEST NAM POTRZEBNA?

29 lipca, 2021

Dzisiaj czyli 29 lipca 2021 wypada Dzień Długu Ekologicznego.( #EarthOvershootDay) I niestety nie możemy powiedzieć, że jest to kolejne ekologiczne święto – jest niestety wręcz przeciwnie. Ludzkość bije w tym roku kolejny niechlubny rekord – gdyż Dzień Długu Ekologicznego wypada wcześniej niż w kolejnych latach. Obecnie ludzie zużywają tyle zasobów ekologicznych, jakbyśmy żyli na 1,6 Ziemi.

Dzień Długu Ekologicznego to wyliczona przez naukowców data, kiedy światowa konsumpcja przekracza roczne zasoby, którymi dysponuje planeta Ziemia. Zasoby, inaczej bogactwa naturalne, to wszystkie elementy środowiska, które ludzkość może pozyskiwać.

Obecnie roczne zużycie zasobów naturalnych oraz zaśmiecenie jest tak duże, że Ziemia nie jest w stanie nadążyć z regeneracją. W efekcie ludzkość zaciąga ekologiczny kredyt wobec planety i przyszłych pokoleń, dla których zasobów będzie po prostu brakować. Dzień Długu przypada coraz wcześniej.

Dług Ekologiczny Ziemi wypada coraz wcześniej

Obecnie ponad 80 procent światowej populacji żyje w krajach, których zużycie zasobów jest większe niż możliwość regeneracji ich ekosystemów. To oznacza, że kraj abo importuje zasoby z innych krajów, albo zużywa nieodwracalnie swoje zasoby w taki sposób, że nie mogą się zregenerować lub emituje gazy cieplarniane do atmosfery w ilości przekraczające możliwość absorpcji, najczęściej wszystkie te rzeczy dzieją się na raz.

Jednym z kluczowych elementów walki z rosnącym Długiem Ekologicznym jest stosowanie odnawialnych źródeł energii w tym głównie energii słonecznej – fotowoltaiki. Średniej wielkości instalacja fotowoltaiczna pozwala zaoszczędzić ponad 10 ton emisji dwutlenku węgla w skali roku!

Najnowsze badania pokazują również, że ponad 81% polaków obawia się zmian klimatu, 55 proc. ankietowanych Polaków uważa, że w zakresie walki o lepszy klimat podejmowanych jest aktualnie za mało działań, 43 proc. oczekuje „natychmiastowych i zdecydowanych działań, nawet jeśli wiążą się one z koniecznością wysokich nakładów”. Badanie wskazuje też gotowość gospodarstw domowych do podejmowania wysiłku w walce o klimat.

Fotowoltaika to najłatwiejszy sposób na oszczędność i ekologię i bardzo słusznie. Nie powinno być naszej zgody na to, by ziemski kredyt musiały spłacać kolejne pokolenia!

Powiązane posty

FOTOWOLTAIKA – CZY TO SIĘ TERAZ OPŁACA?

FOTOWOLTAIKA – CZY TO SIĘ TERAZ OPŁACA?

Lato w pełni, a to oznacza większy potencjał słońca do zasilania własnych paneli słonecznych i produkowania własnej energii! Czekaj… jeszcze nie przeszedłeś na energię słoneczną? W takim razie nadszedł najlepszy moment - wszystko, co musisz zrobić, to w końcu podjąć...

Fotowoltaika z Kartą Dużej Rodziny.

Fotowoltaika z Kartą Dużej Rodziny.

Posiadanie dużej rodziny to ogromne szczęście. Rodzina to siła. Duża rodzina to dużo miłości i wsparcia. Dużo zabawy i wspólnie spędzonych chwil. Wspólne gotowanie, oglądanie razem ulubionych programów, granie w gry czy wieczorne odrabianie lekcji. Wszystko to daje...

Komentarze

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skontaktuj się z nami

Media Społecznościowe